Save The Date Nedir?

Save The Date nedir, diye merak edenler için kısaca açıklayayım: Mekan ve detaylar belli olmasa da, evleneceğiniz tarihi herkese duyurmanızı sağlamak için düğün öncesi yapılan fotoğraf çekimidir.

Yurtdışında oldukça yaygın olan Save The Date ‘ler son zamanlarda Türkiye’de de yaygınlaşmaya başlıyor. Save the date, düğün günü tarihinizin davetiyenin yanı sıra fotoğraflarla sunmanın farklı ve eğlenceli bir yoludur. Trash the dress gibi düğünden farklı bir tarza sahip olan bugünde farklı konsept ve kurgularla fotoğraf çekimi gerçekleştirilir.

Save the date fotoğraflarınızı dilerseniz davetiye tasarımında dilersenizde barkovizyon gösterisi ile davetlilere sunabilirsiniz. Ayrıca save the date fotoğraf çekimi yaptırarak düğün tarihinizi sosyal medya farklı bir sunum ile yapabilir ve böylelikle davetlileri heyecanlandırabilirsiniz.

Save the date çekimi için düğün tarihinizin belli olması gerekmektedir. Çünkü bu konseptin amacı düğün tarihinizi duyurmaktır.

Save the date çekim mekanı nasıl olmalıdır ?
Yazımızın başında da dediğimiz gibi farklı konseptte olan bu çekim için yine farklı bir mekan tercih edilmesi fotoğraf çekiminin çok daha iyi olması için iyi olacaktır. Klasik mekanlar dışında daha farklı mekanlar tercih edilmelidir. Sahil kenarı, lunapark, günbatımı gibi… Tabi evlenme teklifi ettiğiniz mekan, ilk görüştüğünüz yer gibi mekanlarda fotoğraf çekimi için ayrı bir hava katacaktır.

Save the date çekimlerinde giyeceğiniz kıyafetler ise mekana göre tercih edilmelidir. Sade kıyafetler olması daha hoş olacaktır. Tabi eğlenceli ve çılgınca bir çekim hayal ediyorsanız eğlenceli kıyafet seçimi daha uygun olacaktır.

Sizde düğünden önce farklı konseptler ile save the date çekimi yaptırmak istiyorsanız hemen bize ulaşın.